02-07-2024 02-07-2024

Dzień Życzliwości

21.11.2018 Kategoria: Rok szkolny 2018-2019

21 listopada w naszej szkole obchodzilismy Światowy Dzień Życzliwości.

Święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

Dzień ten był szczególną okazją, aby zastanowić się, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Uświadomił nam, jak ważny jest uśmiech, miłe słowo czy dobry uczynek, bo tylko dzięki takiej postawie możemy żyć w naprawdę pięknym, pełnym radości świecie. Goniąc za codziennymi sprawami, zdarza się nam o tym zapominać. Pamiętajmy więc, aby każdy nasz dzień był pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii.

Po przyjściu do szkoły każdy z uczniów i nauczycieli otrzymał order życzliwości oraz był częstowany słodyczami. Uczniowie ten dzień podkreślili swoim kolorowym ubiorem - wśród uczniów królował żółty ubiór, ponieważ kolor ten kojarzy się właśnie z życzliwością.

Uczniowie naszej szkoły spośród siebie wybrali najżyczliwszych uczniów.

W klasowych plebiscytach życzliwości najwięcej głosów koleżanek i kolegów otrzymali:

Klasy 0 - I

Damian Lenart

Klasy II - III

Maksymilian Lubas

Klasy IV-VIII

Kamila Soboń

Uczniowie głosowali również na najżyczliwszego nauczyciela. W tym roku tytuł ten otrzymała Pani Monika Tobiasz.

Na szkolnym korytarzu ustawione zostało Drzewko Życzliwości, na którym każdy mógł przypiąć swój listek z miłym, życzliwym słowem bądź czynem, który udało się spełnić wobec innych. Szkolne korytarze przyozdobiły również kolorowe kartki z hasłami na tematy związane z życzliwością oraz prace uczniów z klas 0-III przedstawiające uśmiechnięte słoneczka i buźki symbolizujące ten wyjatkowy dzień.

Z okazji tego szczególnego dnia życzymy wszystkim dużo optymizmu, serdecznego spojrzenia na drugiego człowieka oraz gotowości do drobnych, miłych gestów na co dzień, a nie tylko od święta. I pamiętajmy, że to, co dajemy innym powraca do nas po stokroć :).