12-05-2024 12-05-2024

Poezja i piosenka mową duszy

23.05.2023 Kategoria: Rok szkolny 2022/2023

We wtorek 16 maja w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się 6. Podkarpackie Wiosenne Spotkanie
z Poezją i  Piosenką „Pamiętajcie o ogrodach”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły Magdalena Daszykowska i Łukasz Pięciak. W ich wykonaniu, licznie zgromadzona  publiczność, mogła usłyszeć utwór Sylwii Grzeszczak oraz Mateusza Ziółko zatytułowany „Bezdroża”. Młodzi artyści pięknie zaprezentowali się, zachwycając swym występem jury, które przyznało Madzi i Łukaszowi wyróżnienie, co jest ogromnym sukcesem  (uczestnikami wydarzenia byli młodzi ludzie z całego województwa). Tego samego dnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu, w XVII Gminnym Konkursie Poezji Karola Wojtyły wystąpił kolejny uczeń naszej szkoły Jakub Majcher, który przygotował wiersz Romana Brandstaettera „Nikodem”. Wszystkim artystom gratulujemy!

Warto również wspomnieć, iż nasi utalentowani uczniowie biorą udział we wszystkich uroczystościach lokalnych oraz gminnych, prezentując swe umiejętności wokalne, recytatorskie, grając na różnych instrumentach. Nie tylko uświetniają oni swymi występami ogólne imprezy, ale także prezentują się wśród społeczności szkolnej.
Wszyscy możemy ich wysłuchać i zobaczyć podczas naszych uroczystości szkolnych i lekcji, które dzięki temu nabierają szczególnego wyrazu.